VIGOR ARCH

(+98) - 21- 41 40 64 39

vigor (@) mazyar.org

خیابان ولیعصر ، بعد از دستگردی غربی ( ظفر ) ، برج کیان، طبقه ۱۵ ، گروه شرکتهای مازیار

Lighting implementation - طراحی و اجرای نورپردازی

طراحی و اجرای نورپردازی | Lighting implementation

اجرای نورپردازی یکی از زیرشاخه های مبحث طراحی معماری است و در آن به کارگیری نور باعث رویت و مشاهده عناصر معماری می گردد. طراحی و اجرای نورپردازی در طراحی معماری نقطه عطفی است جهت جلوه بصری ساختمان. در بحث نورپردازی ما با دونوع نور طبیعی و نور مصنوعی مواجهیم و از منظر فضا با دونوع نورپردازی داخلی و نورپردازی خارجی مواجهیم.کاربرد نور طبیعی در نورپردازی ساختمان با ایجاد پنجره ها و مدخل های ورودی به داخل ساختمان صورت میگیرد که با ترکیب نورپردازی داخلی ساختمان می تواند محیط گرم و دلنشینی برای ساکنین فراهم آورد. در ادامه می توان به این نکته اشاره کرد که از اصلی ترین شاخصه های نور طبیعی ، توالی و دگرگونی آن در طول شبانه روز است.

طراحی نورپردازی از مواردی است که در محیط های معماری به همراه عواملی مانند ساختار مصالح، نظم فضایی، رنگ و … مورد توجه قرار می گیرد. طراحی و اجرای نورپردازی در محیط های متفاوت اثرات گوناگونی دارد که به عنوان نمونه می توان از نحوه نورپردازی در محیط اداری نام برد که با طراحی نورپردازی به صورت صحیح به ایجاد فضایی انعطاف پذبر اشاره کرد که به سازنده تر شدن افراد کمک می کند. و یا نحوه نورپردازی در محیط های مسکونی که محیطی شادتر و سرزنده تر را به ارمغان می آورد و می توانید نور خانه را به سلیقه فردی خود تغییر دهید. طراحی و اجرای نورپردازی در محیط های شهری و خیابان ها ،امنیت و آرامش و کارآمدی بیشتر را به شهرها ببخشیم. این ها تنها بخشی از تاثیرگذاری اجرای نورپردازی در دگرگونی زندگی را بیان می کنند.

ویگرآرک برترین های طراحی و اجرای نورپردازی

طراحی و اجرای نورپردازی تنها کار با نور نیست بلکه نیاز به درک آن دارد. به عقیده ما اجرای نورپردازی باید در کانون عملکرد فرآیند معماری قرار گیرد و با استفاده از برترین فناوری های نورپردازی ، نوری را ایجاد کنیم که بیشترین تاثیر گذاری را بر مخاطب داشته باشد.

ویگرآرک که در کارنامه خود فعالیت موثر و درخشان در چندین حوزه فعالیت در حیطه معماری از جمله طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی، محوطه سازی، طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه، طراحی و اجرای نمای ساختمان ، طراحی و اجرای غرفه های نمایشگاهی و … را داراست با پشتکار و با تکیه بر دانش روز دنیا و نیروهای متخصص در زمینه اجرای نورپردازی بر آن است که محیطی زیبا، آرام و تاثیر گذار را به شما هدیه دهد.

تیم خلاق ویگرآرک به همان اندازه که با دانش وز دنیا پیش می رود به همان اندازه نیز خلاقیت را در دستور کار خود قرار داده است.و البته پروژه هایی در محدوده و مقیاس های بی شمار گواهی این ادعاست. ایجاد طرح شماتیک ، توسعه طرح، اسناد طرح و مدیریت ساخت از مراحلی است که در طراحی و اجرای نورپردازی طی می شوند تا به داشتن فضایی دلنشین دست یابیم.

اجرای نورپردازی داخلی | Implementation of indoor lighting

نورپردازی داخلی در طراحی معماری شامل چند آیتم است. اولین نوع از نورپردازی داخلی ساختمان در طراحی معماری نور عمومی به کارگرفته شده در فضای داخلی و تعمیم نورپردازی عمومی به کلیه فضاهای ساختمان هست. با پردازش مناسب نور در نورپردازی عمومی هنگام طراحی و اجرای نورپردازی فضای داخلی ساختمان قادر خواهید بود فضایی فوق العاده و با آرامش را طراحی نمایید تا از تنش ها و دغدغه های خود بکاهید و احساس آرامش پیدا کنید.

کاربرد نور از نورپردازی عمومی امروزه در برخی کشور ها جهت آرامش بخشی به افراد در مکان های خاص نورپردازی شده بهره میجویند. در اجرای نورپردازی برای نورپردازی عمومی در ساختمان های بلند از لوستر و انواع وسایل روشنایی تو کار و کاغذ دیواری و سرامیک یا سنگ در کف ساختمان بهره گیری می کنند.

SHARE:

SUBSCRIBE TO GET LATEST NEWS ABOUT US