VIGOR ARCH

(+98) - 21- 41 40 64 39

vigor (@) mazyar.org

خیابان ولیعصر ، بعد از دستگردی غربی ( ظفر ) ، برج کیان، طبقه ۱۵ ، گروه شرکتهای مازیار

Architectural Design - طراحی معماری

طراحی معماری | Architectural Design

طراحی معماری یکی از مهم ترین مراحل یک پروژه معماری است. برای انجام یک پروژه معماری مراحلی را باید به ترتیب طی کرد . قبل از آغاز مراحل طراحی معماری باید مرحله پیش رو را به بهترین نحو و روش و بدون هیچ نقصی پشت سر گذاشت .کلیه پروژه های معماری جهت طراحی از سه بخش اصلی تشکیل می شوند. این سه بخش (فاز) بایستی به صورت منظم و متداوم پس از دیگری و پشت سر یکدیگر قرار بگیرند تا طراحی معماری مورد نظر به صورت استاندارد پیاده سازی شود.

اولین مرحله فاز صفر معماری یا همان مطالعات معماری می باشد که پس از انجام مطالعات و پژوهش و انجام فاز صفر معماری و تایید آن به مرحله بعد می رسیم. مرحله بعدی فاز یک معماری که همان طراحی اولیه معماری می باشد که به طور مفصل در آیتم های بعدی بیان خواهیم کرد. پس از این مرحله میرسیم به مرحله فاز دو معماری و تهیه جزئیات و نقشه های اجرایی معماری می باشد.

Vigor Arch

طراحی معماری حرفه ای | Professional architectural design

فاز صفر معماری شامل مطالعات معماری می باشد. در فار صفر معماری شناخت نسبت به منطقه و آیتم هایی مانند اقلیم منطقه، شرایط معماری منطقه، ضوابط و قوانین، چارچوب ها و استاندارد ها و… مدنظر می باشد.

فاز صفر معماری مرحله ای است که در آن اطلاعات مورد نظر کسب می شوند و پروسه شناخت و شناسایی پروژه مورد مطالعه قرار می گیرد.

در فاز صفر معماری، پروژه از نظر توجیه فنی و اقتصادی و همچنین توجیه اجتماعی پروژه معماری مورد بررسی قرار می گیرد. اطلاعات و شناخت مورد نظر در فاز صفر معماری در بسیاری از موارد از طریق مذاکرات با کارفرما و آگاه شدن از نیازهای مورد نظر کارفرما به دست می آید.

ویگرآرک برترین های طراحی معماری

ویگرآرک که با تجربه بالا و با تکیه بر دانش روز دنیا در حیطه معماری از جمله طراحی و اجرای دکوراسیون داخلی، طراحی محوطه، طراحی و اجرای کابینت آشپزخانه، طراحی و اجرای نمای ساختمان ، طراحی و اجرای غرفه های نمایشگاهی و … در صدد آن است که با برترین طراحی های خود شما را در داشتن محیطی زیبا یاری رساند.

شناخت اجزای طراحی معماری | Architectural design components

در واقع می توان معماری را هنر طراحی و ساخت بناها دانست. در ابتدا طرح های معماری را با کشیدن خط هایی با مداد آغاز می کنیم که این خط ها اساس طراحی معماری هستند. برای طراحی معماری دو اصل وجود دارد:

– پیروی کارکرد از فرم: این مورد در طراحی معماری که معمولا توسط معماران کلاسیک به کارگرفته می شود به این معناست که طراح در طرح های آغازین خود به شکل و فرم توجهی ندارد و محصول نهایی را بیشتر بر اساس کارکرد و نیاز بنا طراحی کرده است.

– پیروی‌ فرم از کارکرد: در طراحی معماری تابعیت فرم از کارکرد به این معناست که فرم آن، عملکرد درست آن را در پی داسته باشد.

طراح در طراحی معماری برای ایجاد طرحی موفق باید از یکی از این اصول و یا هر دو را در دستور کار خود قرار دهد.

برای اصول طراحی معماری می توان به مواردی همچون وحدت، هماهنگی، تکرار پذیری یا همان داشتن ریتم و الگو، تنوع، توازن، نورپردازی و … اشاره کرد.

در طراحی معماری طرحی موفق می شود که استفاده از عناصر و قوانین را طری فراهم آورد که هم از لحاظ اهداف بصری و هم از لحاظ عملکرد بهتریمن ها باشد. که البته این مورد بسته به خلاقیت طراح است و هیچ قانونی برای این کار نیست.

SHARE:

SUBSCRIBE TO GET LATEST NEWS ABOUT US